پوست من در اثر آفتاب آسیب دیده است. آیا درمارولر واقعا می‌تواند به جوانسازی پوست کمک کند؟

درمان پوست آسیب دیده از آفتاب :

«پیری ناشی از آفتاب» توسط متخصصان پوست برای تعریف پیری ایجاد شده به علت قرارگرفتن در معرض اشعه خورشید استفاده می‌شود. میزان پیری ناشی از آفتاب بستگی دارد به :

  • رنگ پوست فرد
  • پیشینه قرارگرفتن طولانی مدت یا شدید در معرض نور خورشید

افرادی که پوست بور و پیشینه قرارگرفتن در معرض نورخورشید را دارند نسبت به افراد تیره پوست علائم بیشتری از پیری را نشان می‌دهند. در تیره ترین پوستها علایم پیری ناشی از آفتاب به چین و چروک ریز و رنگ چهره خال دار محدود می‌شود. پیری ناشی از آفتاب در طی یک دوره چندساله اتفاق می‌افتد.

باتکرار قرارگرفتن در معرض نورخورشید، پوست قابلیت ترمیم خود را از دست می‌دهدو آسیب تجمع می‌یابد. مطالعات علمی نشان داده اند که تکرار قرارگرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش کلاژن را می‌شکند و سنتز کلاژن جدید را معیوب می‌سازد. خورشید همچنین الاستین را مورد هجوم قرار می‌دهد. پوست ضعیف شده در اثرآفتاب نسبت به پوست حفاظت شده در برابر اشعه ماوراء بنفش زودتر خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. پوست همچنین خیلی زودتر شل، چروک و چرمی می‌شود. در صورتیکه در برابر اشعه خورشید محافظت نشده باشد. افرادی که در مناطق پرآفتاب زندگی می‌کنند ،مانند فلوریدا یا آریزونا، می‌توانند در دهه بیست سالگی شان علامات پیری ناشی از آفتاب را نشان دهند. در حقیقت ،بعضی افراد که در مناطق پرآفتاب زندگی می‌کنند دچار اکتینیک کراتوزیس یا سرطان پوست در دهه بیست سالگی می‌شوند.

با اینکه اینطور به نظر می‌رسد که علایم پیری ناشی از آفتاب در شب ظاهر می‌شوند، در حقیقت آنها برای سالها زیر سطح پوست ناپیدا باقی می‌مانند. عکاسی با اشعه ماوراء بنفش این امکان را بما می‌دهد که آسیب تجمع یافته در زیر پوست را چندسال قبل از ظهورعلامات آن شناسایی کنیم. خیلی از افراد از میزان پیری ثبت شده توسط دوربین ماوراءبنفش متعجب می‌شوند.

چیزی که عکس‌های حقیق افراد نشان می‌دهند :

  • چیزی که با چشم غیرمسلح قابل دیدن است
  • چه آسیبهایی زیر سطح پوست قرار دارند.

نور آفتاب برای پوست مفید است. این نور تولید ویتامین‌های ضروری مانند ویتامین D که برای سلامت استخوان و سایر اعمال بدن حیاتی است را تحریک می‌کند. اما شما نباید بیش از حد از یک چیز خوب استفاده کنید. بسیاری از افراد خورشید را در حدی می‌پرستند که پوستشان را با این کار در خطر آسیب جدی و طولانی مدت مانند ملانوم بدخیم قرار می‌دهند.

 

روش میکرونیدلینگ به وسیله دکتررولر با تحریک بافت کلاژن و الاستین سبب ترمیم مجدد و جوانسازی پوست می گردد استفاده از آب رسان ها و کرم های جوانساز نقش موثر و مکمل در روند ترمیم دارد

 

آخرین بروزرسانی: اردیبهشت 21, 1396  

تیر 15, 1395   1183   admin    پوست صورت    
مجموع 0 آراء:
0

Tell us how can we improve this post?

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟

سوال خود را بپرسید!

زمانی که جوابی داده شد / بروزرسانی شد یک ایمیل اطلاع رسانی دریافت می کنید.

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟

سوال خود را بپرسید!

زمانی که جوابی داده شد / بروزرسانی شد یک ایمیل اطلاع رسانی دریافت می کنید.

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟