درمان ریزش مو و نقش دکتررولر در آن چیست؟

راه های درمانی ریزش مو

دلایل ریزش مو متعددهستند.
در ارتباط با مشاورین پوستی شرکت ابتدا از هر شخص سوالاتی در رابطه با شیوه زندگی و عادات رفتاری ، مدت زمان ریزش مو و میزان آن و … پرسیده می شود و در مواردی فرد را ارجاع به پزشک داده تا یک نمونه برداری کوچک از پوست سر شما انجام داده یعنی بخشی کوچکی از پوست سر را جدا کرده و مورد آزمایش قرار دهند و گاهی توسط پزشک درخواست یک آزمایش خون را برای فرد انجام می گیرد اما مواردی نقش اساسی در ریزش مو دارند نظیر (استرس)
استرس ها یکی از دلایل اصلی ریزش مو هستند، ریزش موی ناشی از استرس می تواند دائمی و یا موقت باشد . اما در هر دو صورت خطر کم شدن حجم مو وجود دارد.
تا زمانی که افراد اعصاب پریشانی و آشفته داشته باشند صحبت نمودن از درمان ریزش مو امری بی فایده خواهد بود. عدم حضور در مکان ها و شرایط استرس زا ، تمرین های ذهنی مناسب …. می توانند پیشنهادهای مناسبی جهت رهایی از استرس های موجود و ریزش موی ناشی از آن باشید .
سبک زندگی خود را تغییر دهید.
متاسفانه زندگی های امروزی بر مبنای سه عامل تحرک کم ، خواب ناکافی و تغذیه نادرست شکل گرفته اند. این سه مورد در سبک زندگی های امروزی جاخوش کرده اند و اکثریت افراد حداقل با یکی از این موارد دچار مشکل هستند . عدم تحرک کافی سبب کاهش خون رسانی به پوست سر و در نتیجه ضعیف شدن پیاز مو و ریزش آن می گردد . پزشکان توصیه می کنند روزانه مدت زمانی بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش در روز جهت پیشگیری از ریزش مو الزامی می باشد . ورزش هایی نظیر پیاده روی ، شنا و … که ایزومتریک نامیده می شوند در این زمینه به موضوع درمان کمک خواهند نمود
دومین عادت رفتاری نادرست در زندگی های ما خواب ناکافی می باشد .انسان ها همگی به خواب شبانه کافی و به موقع نیاز دارند . بیداری های شبانه و یا خواب ناکافی می توانند از عوامل تشدید کننده ریزش مو باشد که بایستی در آن تجدید نظر نمود .
سومین و مهم ترین عادت رفتاری نادرست که تاثیر بسزایی در ریزش موهای سر دارد تغذیه نادرست می باشد . کاهش وزن در اثر رژیم های سفت و سخت و یا تغذیه ی نامناسب ممکن است باعث ریزش مو شود . همچنین کمبود پروتئین ها و یا کمبود آهن نیز در ریزش مو بی تاثیر نیستند. در نهایت به یاد داشته باشید مصرف بیش از حد برخی ویتامین ها مانند ویتامین A نیز می تواند باعث ریزش مو شود .
درمان های دارویی و غیر دارویی را تجربه کنید
در این زمینه درمان های دارویی خوراکی مانند فینستراید ، ماینوکسیدیل و …(که حتما با تجویز پزشک مصرف شود) وجود دارند که می توانند جلوی ریزش موی سر را بگیرند . بسته به علت تشخیص داده شده اعم از علل آندروژنیک و یا التهاب های پوست سر و … داروی مورد نیاز تجویز خواهد شد .
در این بین درمان های غیر دارویی نیز جهت متوقف نمودن ریزش و رویش مجدد موها وجود دارند . استفاده از دستگاه دکتررولر می تواند اقدام به تحریک فولیکول های مو جهت رویش مجدد نمایند و استفاده همزمان از کوکتل های مزوتراپی نقش اساسی را در تغذیه مو ایفا خواهد کرد و می توان روش درمانی مزوتراپی را مکمل استفاده از دکتررولر برای رشد مجدد مو نمود
مزوتراپی و میکرونیدلینگ روش های درمانی غیر تهاجمی بر مبنای تزریق های سطحی به لایه مزودرم پوست می باشند . در این روش ها مواد مورد نیاز جهت تحریک و رشد موها به نقاطی از سر که حجم مو کاهش یافته و نیاز به تقویت وجود دارد تزریق می گردد .

آخرین بروزرسانی: اردیبهشت 21, 1396  

تیر 15, 1395   1925   admin    پوست سر    
مجموع 6 آراء:
1

Tell us how can we improve this post?

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟

سوال خود را بپرسید!

زمانی که جوابی داده شد / بروزرسانی شد یک ایمیل اطلاع رسانی دریافت می کنید.

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟

سوال خود را بپرسید!

زمانی که جوابی داده شد / بروزرسانی شد یک ایمیل اطلاع رسانی دریافت می کنید.

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟