آقایان در مورد آکنه چه باید بدانند

در مورد آکنه چه باید بدانند

همه وقتی نوجوان هستند جوش را تجربه می کنند. اما گاهی اوقات این جوش ها بیشتر از زمان عادی باقی می مانند. حتی مردهای بالغ ممکن است جوش داشته باشند. اما برای این جوش ها درمانی وجود دارد حتی اگر شدید باشند. برای بیشتر افراد، تغییرات در سطح هورمون‌ها باعث بروز آکنه می‌شود. این هورمون‌ها روغن تولید می‌کنند که می‌تواند منجر به مسدود شدن منافذ شود که گاهی باعث رشد باکتری‌ها می‌شود، هر دوی این مشکلات باعث جوش می‌شوند، مردانی که پدران آن‌ها آکنه شدید دارند احتمال بیشتری دارند که این بیماری را داشته باشند. بعضی از داروها مانند لیتیوم که اختلال دوقطبی را درمان می‌کنند و کرتیکواستروئید نیز می‌توانند آکنه را به همراه داشته باشند.

آکنه روی پوست مردان اغلب بر روی صورت و پشت ظاهر می‌شوند 

عرق کردن می تواند شرایط را بدتر کند. آکنه ی پشت، اغلب در آب و هوای گرم یا بعد از ورزش کردن رخ می دهد. آکنه های پشت درمان شان از آکنه های صورت سخت تر است. اما خوب پشت شما کمتر در معرض دید است. برخی از آقایان بعد از اصلاح صورت شان جوش می زند که ممکن است با آکنه اشتباه گرفته شود؛ اما این جوش ها به دلیل اصلاح اشتباه صورت یا موهای زیر پوستی به وجود می آیند.

درمان آکنه مردان

جوش های صورت

کاری که می توانید انجام دهید این است که همیشه پوست خود را تمیز نگه دارید. برای این منظور شوینده های زیادی در بازار موجود هستند. به طور کلی، از محصولات شیمیایی دوری کنید چون آن‌ها می‌توانند پوست شما را تحریک کنند، دو بار در روز صورت تان را بشویید. وقتی اصلاح می‌کنید هر دفعه از یه تیغ تمیز استفاده ‌کنید؛ می توانید از محصولاتی که حاوی بنزویل پروکساید، رتینول و یا اسید سالیسیلیک است استفاده کنید. دکتر شما می‌تواند یک نوع اسفنج آنتی‌بیوتیکی را تجویز کند که شما بتوانید با کرم اصلاح مخلوط کنید تا از ایجاد جوش جلوگیری شود. اگر آسیب‌های ایجاد شده یک مشکل برای شما هستند، تیغ برقی را امتحان کنید و با فواصل نزدیک به هم اصلاح نکنید.

جوش های پشت

هنگامی که دوش می‌گیرید، از یک برس پاک‌سازی برای شستن نواحی دور دست پشت خود استفاده کنید. دستگاه های شستشوی برقی که سر قابل تعویض دارند نیز گزینه های خوبی هستند. پراکسید هیدروژن و یا محصولات سالیسیلیک اسید می‌تواند به کنترل آکنه ی پشت شما کمک کند.شما برای خرید آنها به نسخه ی پزشک نیاز ندارید میتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید. یک پیراهن نخی سفید بهترین چیزی است که  می توانید بپوشید تا از تحریک آکنه شما جلوگیری کند.

آکنه های سرسخت

اگر شما درمان‌های خانگی را به مدت ۴ تا ۸ هفته امتحان کرده‌اید و آکنه شما از بین نمی‌رود، ممکن است زمان آن باشد که یک متخصص پوست را ببینید. در قرار ملاقات شما، متخصص پوست شما را چک می‌کند و برنامه درمان را توصیه می‌کند. شما ممکن است به یک نسخه برای آنتی‌بیوتیک‌ها، پراکساید و یا اسید سالیسیلیک یا یک نوع دارو به نام رتینوئید نیاز داشته باشید. اگر آکنه شما شدید است، ممکن است متخصص پوست شما دارویی به نام  ایزیتریتینویین را در نظر بگیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.