16 سوال رایج در مورد استفاده از درمارولر و میکرونیدلینگ

استفاده از درمارولر

استفاده از درمارولر یک روش جدید و محبوب برای برطرف کردن مشکلات پوستی می باشد که امروزه جای بسیاری از درمان های پوستی را گرفته است. درمارولر نسبت به دیگر روش های درمانی از مزایای شگفت انگیزی برخوردار است و هیچ گونه عوارضی ندارد.

پاسخ به سوالات رایج در مورد استفاده از درمارولر

1. درمارولر و میکرونیدلینگ چیست؟

درمارولر باعث ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست می شود. میکرونیدلینگ روش جدید درمان بیماری های پوستی است که به وسیله ابزاری به نام درمارولر انجام می شود. به میکرونیدلینگ روش کلاژن سازی طبیعی نیز گفته می شود. در این روش، کلاژن و الاستین جدید تولید شده که به طور طبیعی باعث بهبود و درمان عارضه ی پوستی و زیبایی می شود.

2. طرز کار میکرونیدلینگ چگونه است؟

درمارولر به لایه میانی پوست یا درم نفوذ می کند و آن را شکاف می دهد. با استفاده از درمارولر و نفوذ سوزن ها به لایه ی درم یک جراحت مختصر در پوست ایجاد شده و بدن به آن واکنش نشان داده و شروع به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می کند و طی این فرایند کلاژن و الاستین که دو عامل اصلی استحکام پوست هستند، تولید می شود. در نتیجه باعث بهبود و درمان جای زخم، جای جوش، ترک های پوستی و چین و چروک می شود.

 3. میکرونیدلینگ برای درمان چه عارضه هایی استفاده می شود؟

استفاده از درمارولر باعث درمان موارد زیر می شود:

  • درمان جای جوش و زخم سطحی تا معمولی.
  • درمان چین و چروک صورت و خط خنده.
  • برطرف کردن افتادگی پوست و از بین بردن استرچ مارک (ترک های پوستی)

4. عوارض پوستی بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

بعد از استفاده از درمارولر پوست کمی ملتهب و قرمز می شود که این امری طبیعی است و بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاملا برطرف می شود. بین یک تا دو هفته نتایج اولیه بهبودی ظاهر می شود ولی نتیجه نهایی بعد از چند ماه پدیدار می شود.

5. روند درمان شامل چه مراحلی می شود؟

استفاده از درمارولر با تمیز کردن پوست و بی حس کردن آن شروع می شود. سوزن های بسیار ریزی در پوست فرو می شوند. سرعت وارد شدن سوزن ها بسیار سریع می باشد و شما به هیچ وجه اذیت نخواهید شد. بعد از استفاده از درمارولر از سرم ویتامین (ث) استفاده می شود که به بهبود و شفافیت پوست کمک می کند.

 

استفاده از درمارولر

6. بعد از میکرونیدلینگ چه کارهایی باید انجام داد؟

بعد از میکرونیدلینگ و استفاده از درمارولر پوست کمی قرمز و ملتهب میشود که تا نهایتا ۴۸ ساعت بعد از درمان، این موارد از بین می رود. بهتر است بعد از استفاده از درمارولر از کرم های آبرسان استفاده شود زیرا التهاب و قرمزی پوست را زودتر از بین می برند. حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و به هیچ وجه از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

7. میکرونیدلینگ چه مزیت هایی دارد؟

چند مزیت برتر و مهم میکرونیدلینگ شامل موارد زیر می شود:

  • کاملا طبیعی به کلاژن سازی کمک می کند.
  • بعد از مدتی تاثیر موثر و مثبت آن را بر روی پوست خواهید دید.
  • بدون عوارض و کاملا ایمن می باشد.
  • از نظر هزینه و وقت بسیار مقرون به صرفه می باشد.
  • روی انواع پوست جواب می دهد.
  • بر روی جاهای مختلف مانند گردن، چشم، صورت و بدن استفاده می شود.

8. میکرونیدلینگ چه تاثیری بر روی بدن دارد؟

استفاده از درمارولر برای درمان بسیاری از عارضه ها و مشکلات پوستی استفاده می شود که روش بسیار شناخته شده ای است. از میکرونیدلینگ برای درمان چین و چروک، درمان جای زخم و اسکار، از بین بردن استرچ مارک و ترک های پوستی و بازسازی بافت های آسیب دیده پوست استفاده می شود.

9. آیا میکرونیدلینگ بر روی هر رنگ پوستی تاثیر دارد؟

میکرونیدلینگ بر روی هر مدل پوست با هر رنگی تاثیر داشته و کاملا بدون عوارض است. تنها عارضه آن قرمزی و تورم کم پوست است.

10. آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

قبل از استفاده از درمارولر از کرم های بی حسی استفاده می شود و شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. سوزن های ظریف هیچ دردی ندارند.

 

استفاده از درمارولر

11. میکرونیدلینگ هر چند وقت یک بار باید تکرار شود؟

هر ۴ تا ۶ هفته باید دوباره از درمارولر استفاده شود. تقریبا برای تکمیل دوره درمانی باید ۳ دوره از میکرونیدلینگ استفاده کرد. بعد از ۳ دوره کلاژن به صورت طبیعی و منظم تولید می شود. بین ۳ تا ۶ هفته اسکار و جای زخم درمان می شود. مدت دوره درمان و اینکه هر چند وقت یک بار باید تکرار شود به نوع عارضه پوستی و شدت آن بستگی دارد. اصولا بعد از اولین جلسات درمانی تاثیر مثبت میکرونیدلینگ بر روی پوست نشان داده می شود.

12. عوارض بعد از میکرونیدلینگ چیست؟

تا کنون هیچ عارضه جدی و خطرناکی گزارش نشده است. میکرونیدلینگ به ۱۵۰٫۰۰۰ روش مختلف در کل دنیا در حال استفاده شدن است.

13. چگونه باید بعد از میکرونیدلینگ از پوست مراقبت کرد؟

تا ۲،۳ روز بعد از درمان از کرم های آبرسان و سرم ویتامین (ث) استفاده کنید. هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب حتما از کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب استفاده شود.

14. چگونه بفهمیم میکرونیدلینگ برای عارضه پوستی ما مناسب است؟

استفاده از درمارولر برای انواع پوست مناسب بوده و هیچ عارضه ای ندارد. تنها عارضه آن قرمزی و تورم پوست است که چند ساعت بعد از درمان از بین می رود. از درمارولر در نقاط حساس بدن مانند دور چشم، گردن و پشت دست ها استفاده می شود. از میکرونیدلینگ برای مواردی مثل؛  کسانی که زخم باز و بریدگی های تازه دارند، کسانی که عفونت شدید پوستی و سرطان پوست دارند، خانم های باردار و کسانی که زخم های کلوئید دارند، استفاده نمی شود.

15. هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

نسبت به دیگر روش های درمانی، میکرونیدلینگ و استفاده از درمارولر بسیار با صرفه و ارزان است. در مورد قیمت و نحوه پرداخت هزینه هر فرد می تواند با متخصص پوست خود صحبت کند. شما می توانید از درمارولر در خانه استفاده کنید. برای گرفتن نتیجه بهتر و سریع تر می توانید در کنار میکرونیدلینگ و استفاده از درمارولر، از دیگر روش های درمانی استفاده کنید.

16. آیا عفونت بعد از میکرونیدلینگ به وجود می آید؟

اگر هنگامی که زخم باز یا بریدگی تازه دارید از میکرونیدلینگ استفاده کنید امکان عفونت وجود دارد. اما در اکثر مواقع متخصص این کار را انجام نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال خود را بپرسید!

زمانی که جوابی داده شد / بروزرسانی شد یک ایمیل اطلاع رسانی دریافت می کنید.

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟