عوارض و معایب میکرونیدلینگ 

عوارض و معایب میکرونیدلینگ

می توان گفت تقریبا تمام درمان ها و روش های جوانسازی پوست با عوارض و معایبی همراه هستند به همین دلیل شما قبل از انجام هر روشی باید از این عوارض آگاه باشید.  میکرونیدلینگ نیز با عارضه های پوستی خاصی همراه است اما خبر خوب این است که بیشتر آنها کوتاه مدت هستند و طی روند بازسازی طبیعی پوست بهبود پیدا می کنند.

همین معایب و اثرات جانبی باعث می شود بسیاری افراد صرف نظر از فواید فراوان میکرونیدلینگ، از انجام آن منصرف شوند. اما اگر میکرونیدلینگ به درستی انجام شود عوارض خاص و نگران کننده ای را در پی نخواهد داشت.

از نظر بسیاری از پزشکان و متخصصان پوست، میکرونیدلینگ از بسیاری روش های دیگر زیبایی مانند لیزر و لایه برداری و عمل های جراحی امن تر است. اما ممکن است عوارضی برای برخی از افراد داشته باشد که ما در این مقاله به آنها اشاره می کنیم.

عوارض و معایب میکرونیدلینگ

4 عارضه ی شایع اما بی خطر میکرونیدلینگ

قرمزی پوست

یکی از بیشترین مواردی که بعد از میکرونیدلینگ در بین افراد شایع است قرمزی پوست است. این قرمزی چندین ساعت بیشتر روی پوست باقی نمی ماند و خود به خود بهبود پیدا می کنند. متخصصان توصیه می کنند بهترین زمان انجام میکرونیدلینگ  قبل از خواب است، چون در این صورت صبح که بیدار شوید قرمزی روی صورت تان را مشاهده نخواهید کرد و پوست شما در خواب ترمیم شده است.

این را نیز در نظر داشته باشید که اگر از درمارولر با عمق سوزن زیاد استفاده کنید، یا آن را به دفعات زیاد و با فشار روی صورت خود رول کنید، قرمزی پوست شما حتی در خواب هم بهبود پیدا نمی کند و تا روز بعد ادامه خواهد داشت. بنابراین برای انتخاب بهترین سایز سوزن درمارولر از مشاورین دکتررولر راهنمایی بخواهید.

خشکی پوست

یکی دیگر از عوارض شایع بعد از میکرونیدلینگ خشک شدن پوست است که این عارضه نیز در اثر فشار زیاد و سایز نامناسب سوزن به وجود می آید. البته جای نگرانی نیست چون همانطور که می دانید پوست شما توانایی بازسازی خودش را دارد. مشاورین ما به شما توصیه می کنند در صورت بروز خشکی پوست از مرطوب کننده ی مناسب استفاده کنید؛ محصولی که خواص آبرسانی هم داشته باشد و به عمق پوست شما نفوذ کند.

التهاب و تورم

التهاب عارضه ایست که معمولا افرادی که پوست حساس دارند آن را تجربه می کنند و البته این مورد هم زمانی اتفاق می افتد که توسط دستگاه فشار بیش از حد به پوست وارد شود. التهاب و ایجاد ورم روی پوست کاملا طبیعی می باشد و به دلیل آزاد شدن هیستامین روی پوست شما به وجود می آید و به نوعی واکنش طبیعی بدن شما به میکرونیدلینگ است. برای کاهش التهابات پوستی بعد از میکرونیدلینگ می توانید از کرم های ترمیم کننده کمک بگیرید. اینجا همان مرحله ایست که نباید از هیچ گونه لوازم آرایش و کرم موضعی درمانی استفاده کنید.

حساس شدن به نور خورشید

بعد از استفاده از درمارولر پوست شما به آفتاب حساس می شود. برای جلوگیری از این حساسیت و پیشگیری از آزردگی پوست تنها راه این است که در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. حداقل برای 3 روز اول از نور خورشید اجتناب کنید. اما اگر در هر صورت نمی توانید از نور خورشید در امان بمانید، ضد آفتابی ملایم با حداقل SPF 30 بهترین انتخاب شما خواهد بود. مشاورین ما ضد آفتاب رزاگراف را به شما پیشنهاد می کنند. این محصول یکی از بهترین ضد آفتاب ها برای بعد از میکرونیدلینگ می باشد.

عوارض میکرونیدلینگ

جدی ترین عارضه ی میکرونیدلینگ

عفونت

یکی از جدی ترین عارضه های ممکن بعد از انجام میکرونیدلینگ عفونت های پوستی معرفی شده است. عفونت پوستی به دلیل استفاده از دستگاه یا پوست آلوده به وجود می آید. بنابراین برای جلوگیری از عفونت پوستی ناشی از میکرونیدلینگ، همیشه قبل از انجام آن باید دستگاه را ضد عفونی و پوست خود را نیز تمیز کنید.

خرید دستگاه درمارولر با کیفیت به جلوگیری از عفونت پوستی بسیار کمک می کند. دستگاهی که جنس سوزن آن متناسب با پوست های مختلف باشد و با رول کردن های متعدد باعث خراش پوست نشود. مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، شخصی بودن دستگاه شماست. به هیچ وجه درمارولر خود را با فرد دیگر به اشتراک نگذارید تا از عفونت احتمالی پیشگیری کنید.

عوارض میکرونیدلینگ

7 عارضه ی غیر رایج میکرونیدلینگ

خونریزی

ممکن است برای برخی افراد خونریزی موقت به وجود بیاید که البته این مشکل در صورتی رخ می دهد که شما روی پوستتان فشار وارد کنید، یا اینکه سایز سوزن مناسبی برای مشکل پوستتان انتخاب نکرده باشید. البته خونریزی ناشی از میکرونیدلینگ بسیار کم است و موقتی می باشد. بعد از خونریزی چند ساعت صبر کنید تا پوستتان بهبود پیدا کند سپس می توانید با ملایمت دوباره روند درمان را ادامه دهید. برای اطمینان از انتخاب درست دستگاه برای خرید درمارولر و جلوگیری از عوارض آن با مشاورین ما در ارتباط باشید.

درد

در نظر داشته باشید که درمارولر کاملا بدون درد نیست، مگر اینکه کوچکترین سایز سوزن را انتخاب کرده باشید. اما درد ناشی از میکرونیدلینگ، غیر قابل تحمل نیست و طوری نیست که شما را از ادامه ی کار باز دارد. فشار بیش از حد دستگاه روی پوست، طاقت شما به درد، حساس بودن پوست شما و سایز سوزن به داشتن درد هنگام میکرونیدلینگ بستگی دارد.

در صورتی که تحمل درد میکرونیدلینگ برای شما آسان نیست، می توانید  قبل از انجام آن از بی حسی های موضعی یا کیسه ی یخ استفاده کنید تا درد احتمالی را به حداقل برسانید.

کبودی و کوفتگی

کبودی هم از مواردیست که دلیل آن فشار زیاد دستگاه به پوست و انتخاب سایز نامناسب سوزن است. در صورت بروز کبودی می توانید از یک کرم ترمیم کننده روی ناحیه استفاده کنید. به همین دلیل است که قبل از خرید دستگاه، حتما باید مشاوره دریافت کنید تا مشاورین دکتر رولر براساس نوع و مشکل پوست شما بهترین گزینه را به شما پیشنهاد کنند.

خراشیدگی پوست

خراشیدگی پوست بعد از میکرونیدلینگ زمانی اتفاق می افتد که شما در یک ناحیه از پوست، بارها و بارها دستگاه را رول کنید. رول کردن بیش از حد دستگاه روی یک ناحیه از پوست به معنی درمان سریع تر و بهتر نیست، بلکه خراشیدگی های سطحی را به دنبال خواهد داشت. علاوه بر این باید بدانید که چه میزان فشار برای کدام قسمت پوست شما لازم است.

مشاورین ما به شما خواهند گفت که درمارولر فقط به لایه ی اپیدرم پوست نفوذ می کند و فشار بیش از حد آن فقط باعث آسیب به پوست شما می شود. این خراشیدگی ها زیاد روی پوست شما باقی نمی مانند و سریع بازسازی می شوند اما ممکن است کمی خارش داشته باشید که در این صورت استفاده از مرطوب کننده توصیه می شود.

تحریک پوست

افرادی که پوست خیلی حساس دارند دچار تحریکات پوستی می شوند و پوستی آزرده را بعد از میکرونیدلینگ تجربه می کنند. البته این مورد تا به حال بسیار کم گزارش شده است و متخصصان پوست دلیل اصلی آن را مربوط به محصولات نامناسب پوستی می دانند.

مشاورین دکتر رولر بهترین محصول پوستی را متناسب با نوع و مشکل پوستی شما، به شما معرفی می کنند. هم چنین زمان و طریقه ی استفاده از این محصولات اهمیت زیادی دارد تا تحریکات پوستی انجام نشود.

آکنه و لک

میکرونیدلینگ هنگام داشتن آکنه ی فعال ممنوع است زیرا می تواند باکتری را به سطح پوست منتقل کند و آکنه را شدیدتر کند. توصیه می شود حتما قبل از استفاده از درمارولر آکنه وجوش روی صورت خود را درمان کنید در غیر این صورت تمام سطح پوست شما پر از جوش خواهد شد.

هایپرپیگمنتیشن موقت

هایپرپیگمنتیشن پدیده ایست که در آن قسمت هایی از پوست شما تیره تر از رنگ طبیعی پوست می شود. هایپیرپیگمنتیشن در افرادی که پوست تیره دارند بیشتر دیده می شود اما افرادی با پوست سفید نیز ممکن است آن را تجربه کنند. بعد از استفاده از درمارولر، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید تا هایپرپیگمنتشن را تجربه نکنید. افرادی که سابقه ی هایپرپیگمنتییشن دارند، بعد از میکرونیدلینگ تا زمان بهبودی کامل باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنند، حتی زمانی که در منزل هستند.

عوارض استفاده از دستگاه بی کیفیت

بیشتر عوارض و اثرات جانبی به دلیل دستگاه بی کیفیت به وجود می آید. دستگاه های ارزان قیمت جنس سوزن آنها بی کیفیت است و بعد از چند بار استفاده زنگ می زنند. در برخی موارد سوزن ها می شکنند یا خم می شوند. به همین دلیل هنگام خرید دستگاه درمارولر باید حساسیت به خرج دهید و از جای معتبر خرید کنید.

نتیجه گیری

هر روش درمانی زیبایی برای پوست معایبی دارد و پوست های مختلف واکنش های متعددی را نشان می دهند. میکرونیدلینگ هم از این قاعده مستثنی نیست و عوارضی را به دنبال دارد که در بالا به آن اشاره کردیم. تا به حال به جز مواردی که ذکر شد عارضه ی دیگری گزارش نشده است و معمولا هم چیزی بیشتر از قرمزی، کبودی، خراشیدگی و … به وجود نمی آید.

در هر صورت یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای پیشگیری از این عوارض انجام دهید، خرید دستگاه درمارولر با کیفیت و معتبر است. دستگاهی که بعد از خرید از پشتیبانی آن نیز مطمئن باشید.

ویدئو آموزشی معایب میکرونیدلینگ

در ویدئوی آموزشی زیر، در مورد عوارض احتمالی که ممکن است بعد از میکرونیدلینگ برایتان پیش بیاید صحبت کردیم. ویدئو را حتما ببینید و تجربیات و سوال های خود را با ما از طریق کامنت در میان بگذارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.