میکرونیدلینگ ؛ فریب یا واقعیت ؟

میکرونیدلینگ یا درمان با درمارولینگ یک روش نوین و جدید برای درمان عارضه های پوستی و زیبایی است. میکرونیدلینگ نسبت به دیگر روش های درمانی بسیار موثرتر و راحت تر است. میزان درد و عوارض درمیکرونیدلینگ بسیار کم می باشد. به میکرونیدلینگ روش کلاژن سازی طبیعی نیز می گویند.

دکتر رولر

تاریخچه میکرونیدلینگ

اولین بار دکتر فرناندز در سال 2006 برای درمان عارضه های پوستی از سوزن های ریز و طبی استفاده کرد. پیش تر از او دکتر اورنتریچ در سال 1995 از روش میکرونیدلینگ به همراه ساب سیژن برای درمان چین و چروک و از بین بردن خط خنده استفاده کرده بود. در سال 1997 دکتر کمیراند و دکتر دوست برای درمان جای زخم و جای جوش از این روش استفاده کردند. اما در حقیقت میکرونیدلینگ و درمان عارضه های پوستی به وسیله سوزن زدن به پوست، توسط دکتر فرناندز جراح پلاستیک آفریقای جنوبی به وجود آمد.

وسیله مورد استفاده در میکرونیدلینگ

در میکرونیدلینگ از وسیله ای به نام درمارولر استفاده می کنند. درمارولر از 192 سوزن استیل با قطر 0.1 میلی متر و طول 0.5 تا 1.5 میلی متری تشکیل شده است.

این سوزن ها از جنس استیل بوده و به وسیله اشعه گاما کاملا استریل شده هستند. از درمارولر در خانه هم میتوان استفاده کرد. برای از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست می توان از درمارولر با سوزن های نازک تر در خانه استفاده کرد. شما می توانید از درمارولر دوبار در هفته تا صد بار استفاده کنید. هیچ محدودیتی در استفاده از درمارولر وجود ندارد. فقط سعی کنید حتما دوره درمانی خود را کامل کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. بعد از استفاده، درمارولر را با آب داغ بشویید و بگذارید خشک شود.

به مدل کوچک تر درمارولر “درما استمپ” می گویند. از درما استمپ فقط برای درمان جای جوش و جای زخم های سطحی و موضعی استفاده می شود. سوزن های درما استمپ به قطر 0.12 میلی متر و طول 2 میلی متر هستند. از درما استمپ می توان بهتر و سریع تر استفاده کرد.

اصول کلی میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ با تولید کلاژن و الاستین به صورت طبیعی باعث درمان و بهبود امراض و عارضه های پوستی و زیبایی می شود. در میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر سوراخ های بسیار ریزی بدون آسیب رساندن جدی به لایه بیرونی پوست، در پوست ایجاد می شود. سوزن های ظریف تر درد بسیار کمتری دارند و جای آن ها روی پوست اصلا قابل مشاهده نیست. ولی سوزن های ضخیم تر درد بیشتری دارند و قبل از استفاده از آن ها باید حتما از کرم بی حسی استفاده شود. سوزن های ضخیم تر به لایه میانی پوست بیشتر نفوذ کرده و روند تولید کلاژن و الاستین را افزایش می دهند. بعد از میکرونیدلینگ حتما از کرم های ویتامین “آ” و ویتامین  “ث” استفاده کنید.

نکاتی برای استفاده صحیح از دستگاه درما رولر

درما رولر
دکتر رولر

شیوه درمان میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی بسیار ایمن و آسان برای درمان عارضه های پوستی است. 45 دقیقه تا یک ساعت قبل از استفاده از درمارولر از کرم بی حسی در قسمت آسیب دیده استفاده می شود. بعد از بی حسی درمارولر را 15 تا 20 مرتبه روی محل مورد نظر به صورت افقی، عمودی و اریب می کشند. بعد از استفاده از درمارولر پوست کمی سفت و متورم و قرمز می شود که این علایم کاملا طبیعی بوده و بعد از چند ساعت کاملا از بین می روند. حداقل دوره درمانی 6 هفته می باشد. برای بهبودی کامل و از بین رفتن عارضه پوستی استفاده از درمارولر 3 تا 4 دوره لازم است. با تولید کلاژن های طبیعی در پوست عارضه پوستی کاملا درمان شده و بهبود می یابد.

عوارض و مراقبت های پس از درمان

تاکنون عوارض جدی و خطرناکی از میکرونیدلینگ گزارش نشده است. تنها عارضه بعد از استفاده از درمارولر قرمزی و تورم پوست است که بعد از چند ساعت کاملا از بین می رود. در بعضی موارد تا 2،3 روز هم قرمزی و تورم پوست ادامه داشته است اما کاملا طبیعی بوده و از بین خواهد رفت. پوست شما بعد از استفاده از درمارولر احساس گرمی و سوزش می کند که این امری طبیعی است و بعد از 12 تا 48 ساعت کاملا از بین می رود. تا یک هفته بعد از میکرونیدلینگ حتما از کرم های آنتی بیوتیک استفاده نمایید. سوراخ های ایجاد شده در سطح پوست بعد از 60 تا 90 دقیقه کاملا بسته می شوند و امکان عفونت به هیچ وجه وجود ندارد. میکرونیدلینگ کاملا ایمن بوده و از نظر صرف وقت و هزینه کاملا به صرفه تر از دیگر روش ها می باشد. از میکرونیدلینگ در نقاط حساس بدن مانند کنار چشم ها و گردن استفاده می شود ولی از لیزر و اکثر روش های درمانی نمی شود در نقاط حساس بدن استفاده کرد. شما می توانید برای گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر از میکرونیدلینگ در کنار دیگر روش ها مانند ساب سیژن استفاده کنید. کسانی که اگزما و پسوریازیس و زگیل دارند به هیچ وجه از میکرونیدلینگ و درمارولر استفاده نکنند.

امروزه متخصصین زیادی با استفاده از میکرونیدلینگ جای جوش، جای زخم، زخم های به جا مانده از سوختگی، لک های صورت یا ملاسما، آلوپسیا یا کچلی سکه ای و سلولیت را درمان کرده اند. میکرونیدلینگ با تحریک رشد کلاژن و الاستین که دو عنصر اساسی برای استحکام و زیبایی پوست هستند، اسکار و دیگر عارضه های پوستی را درمان می کند.  بسیاری از مراجعه کنندگان و بیمارانی که از روش میکرونیدلینگ برای درمان عارضه خود استفاده کرده اند، از نتیجه کار و انتخاب درمارولر راضی بوده اند.

خرید محصولات دکتر رولر

دکتر رولردکتر رولر

برای اطلاعات بیشتر ما با در ارتباط باشید .

منبع : http://nepjol.info/index.php/AJMS