میکرونیدلینگ و نقش آن در درمان انواع اسکار

دستگاه میکرونیدلینگ

روش های درمانی زیادی برای درمان و از بین بردن اسکار وجود دارد. اسکار ممکن است به دلیل وجود جوش در دوران نوجوانی به وجود بیاید یا ممکن است به دلیل یه خراش یا زخم جای آن روی پوست بماند. تکنیک ها و روش های زیادی برای درمان جای آکنه و جوش مانند ساب سیژن، لیزر و یا استفاده از فیلر وجود دارد. در بسیاری از روش ها نتیجه دلخواه بیمار ارائه نشده یا بعد از صرف وقت زیادی هیچ نتیجه ای حاصل نشده است.

انواع اسکارها

اسکارها انواع مختلفی دارند: پوستی که به شکل چاله چاله است، پوستی که به شکل حفره ای است، رد بخیه یا جای زخمی که به صورت برآمده جوش خورده است همه جزء اسکار محسوب می شوند. از بین بردن جای زخم و اسکار کار ساده ای نیست بنابراین برای انتخاب روش مناسب برای گرفتن بهترین نتیجه بسیار دقت کنید. یکی از روش های نوین درمان اسکار و آکنه استفاده از درمارولر است. با میکرونیدلینگ و استفاده از درمارولر می توانید جای اسکار و آکنه را برطرف کنید.

میکرونیدلینگ برای انواع پوست مناسب بوده و انواع اسکار را بر روی هر گونه پوستی درمان می کند. هیچ گونه عوارضی در استفاده از درمارولر وجود ندارد. این روش بسیار ایمن و بی خطر می باشد. تنها عوارض ظاهری استفاده از درمارولر قرمزی و تورم پوست است که بعد از ساعتی این عوارض کاملا از بین می رود. تاکنون عوارض و تاثیرات ناسازگار جدی برای میکرونیدلینگ گزارش نشده است. قبل از استفاده از درمارولر از کرم بی حسی استفاده می شود. برای سوزن های ضخیم استفاده از کرم بی حسی الزامی است اما سوزن های باریک تر درد چندانی ندارند و شما اصلا اذیت نخواهید شد.

خرید محصولات دکتر رولر

میکرونیدلینگ و درمان زخم های سوختگی

میکرونیدلینگ یکی از روش های جدید و بسیار کارآمد برای درمان زخم های به جا مانده بر اثر سوختگی است. طبق تحقیقاتی که بر روی ۱۶ داوطلب دچار زخم سوختگی انجام شد، میکرونیدلینگ و کلاژن سازی بر درمان و از بین بردن زخم سوختگی تاثیر بسزایی داشته است. زخم ۸۰% از داوطلبان کاملا  درمان شده  و از نتیجه کار بسیار راضی بودند. داوطلبان برای بهبود کامل تا یک سال زیر نظر متخصص و تحت درمان بوده اند. امروزه بسیاری از متخصصین زیبایی برای درمان و ترمیم اسکار و زخم های سوختگی از روش میکرونیدلینگ و درمارولر استفاده می کنند.

میکرونیدلینگ و جوان سازی پوست

از میکرونیدلینگ و درمارولر برای جوان سازی پوست و جلوگیری از افتادگی پوست نیز استفاده می شود. میکرونیدلینگ بسیار بهتر و بیشتر از دیگر روش های درمانی مانند لیزر بر روی جوان سازی پوست تاثیر داشته است. لیزر به لایه بیرونی پوست یا اپیدرم آسیب می رساند و تا مدتی نیاز به مراقبت و استفاده از کرم های درمانی دارد. اما شما بعد از استفاده از درمارولر می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید. کلاژن و الاستین دو پروتئین اصلی برای استحکام و جوانی پوست هستند. میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن سازی و افزایش تولید کلاژن به جوان سازی پوست کمک می کند.

میکرونیدلینگ و درمان ریزش مو

جدیدا برای درمان ریزش موی شدید از روش میکرونیدلینگ استفاده می کنند. میکرونیدلینگ برای درمان بیماری آلوپسیا ( کچلی سکه ای) بسیار موثر بوده است. متخصصین در تحقیقاتی که بر روی ۱۰۰ بیمار دچار کچلی سکه ای انجام دادند، به نتایج بسیار خوبی در زمینه ی درمان آلوپسیا دست یافتند. بعد از ۱۲ هفته استفاده از میکرونیدلینگ به همراه ماینوکسیدیل به طور کامل آلوپسیا یا کچلی سکه ای درمان شد. استفاده از درمارولر در کنار ماینوکسیدیل به طور کامل کچلی را از بین می برد ولی استفاده از ماینوکسیدیل به تنهایی برای درمان کچلی سکه ای مناسب نبوده و عوارضی در پی دارد. امروزه میکرونیدلینگ برای درمان آلوپسیا توسط بسیاری از متخصصین به مراجعه کنندگان پیشنهاد می شود.

میکرونیدلینگ یک روش جدید و نوین برای درمان عارضه ها و امراض پوستی و زیبایی می باشد. این روش بسیار ایمن و بدون عوارض است. میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر بسیار مقرون به صرفه تر و موثرتر از دیگر روش های درمانی است. امروزه متخصصین زیادی در کلینیک های خود در سراسر جهان از میکرونیدلینگ و درمارولر استفاده  می کنند.

خرید محصولات دکتر رولر

درمان اسکاردرمان اسکار
دکتر رولردکتر رولر

برای اطلاعات بیشتر ما با در ارتباط باشید .

منبع:  https://www.prime-journal.com/microneedling-and-its-applications-in-dermatology/