آیا راه هایی برای مقابله با سلولیت سرسخت بدن وجود دارد ؟

سلولیت و روش درمان

سلولیت، توده های چربی هست که در نواحی مختلف بدن به خصوص ران ها، باسن و در بعضی افراد بازوها هم دیده می شود. درواقع سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می‌شود که در سوخت و ساز آن ها اختلال به وجود آمده و بیشتر در بدن زنان با هر نژاد و رنگی در سراسر دنیا وجود دارد که این توده های چربی، به هیچ وجه ظاهر خوشایندی ندارند. اما مشکل تنها ظاهر نازیبای سلولیت نیست، بلکه مشکل اصلی مبارزه برای از بین بردن آن است. در این صورت آیا راهی برای از بین بردن ظاهر پنیری شکل برای ران ها و باسن وجود دارد؟ در حقیقت نه، راهی برای از بین بردن سلولیت به طور کامل وجود ندارد، اما راه هایی برای کاهش شکل ظاهری آن وجود دارد.

سلولیت و روش درمان

دلایل به وجود آمدن سلولیت

 سلولیت و چربی معمولی زیر پوست شماست به نظر فرورفته می رسد چون به بافت همبند فشار می آورد و باعث می‌شود پوست بالای آن قرار بگیرد. برای همین هم چاق باشید هم لاغر ممکن است سلولیت داشته باشید. البته سلولیت در زنان شایع تر از مردان است. عوامل دیگری که ممکن است باعث آن شوند: رژیم غذای نامناسب – رژیم های مقطعی – سوخت و ساز کند – نداشتن فعالیت فیزیکی – تغییرات هورمونی – کم آبی – چربی کل بدن – ضخامت و رنگ پوست. سلولیت در پوست تیره کمتر دیده می‌شود، پس اگر رنگ پوست روشنی دارید ممکن است فرورفتگی های پوست شما بیشتر به چشم بیاید. راه های دیگری هم برای خلاصی از سلولیت وجود دارد، که چند تا از آنها بهتر جواب می‌دهد.

  • Cryolipolysis

یک روش غیر تهاجمی است که در آن چربی ها را فریز و سلول های چربی را از بین می برند. هنگامی که سلول‌ها مردند بدن شما به طور طبیعی آنها را از بین می‌برند. این روش معمولاً برای فرم دادن به بدن استفاده می شود. اما از بین بردن چربی برای بهبود سلولیت استفاده می شود. برای نتایج بهتر باید سه روش درمانی در بازه زمانی ۳ تا ۴ ماه انجام شود.

  • لیزر درمانی

که به آن سیستم رادیو فرکانسی هم گفته می شود که ادعای درمان سلولیت را دارد. گاهی اوقات باید درمان ها با هم ترکیب شوند. ماساژ لیپوساکشن یا حتی نوردرمانی. این کار می تواند چربی ها را رقیق کند، بافت همبند را از بین ببرد، رشد کلاژن را تقویت کند، پوست را سفت و جریان خون را افزایش می دهد و احتباس مایعات را کاهش می دهد. منتظر نتایج آن پس از ۶ ماه باشید. یکی از راه‌های لیزر درمانی که مجوز سازمان غذا داری آمریکا را دارد سلولایز نام دارد. پزشک محلول نیتروژن را به محل مورد نظر که بی حس شده است تزریق می‌کند سپس لیزر روی پوست شما انجام می دهد. این عمل در سه جهت انجام می شود. می توانید بعد از یک سال بهبودی ۷۵ درصدی را برای این درمان انتظار داشته باشید.

  • ماساژ

اکثر گزینه های درمان براساس این ایده است که ماساژ منطقه مشکل دار با افزایش جریان گردش خون می تواند سلولیت را بهبود بخشد و نتیجه آن بهبود ظاهر در ران ها و باسن است. اندرمولوژی یا لیپوماساژ یک روش اختصاصی مکانیکی است. ماشینی که با فشار مکش کم، پوست شما را بین دو غلطک چرخشی قرار می دهد .این ماساژ طبق این تئوری است که ماساژ عمیق می تواند بافت همبند را بشکند. بیشتر مطالعات نشان می دهند که ماساژ های تکنیکی، مثل اندرمولوژی در کوتاه مدت باعث می‌شود که پوست شما ظاهر بهتری پیدا کند اما برای نتیجه بهتر و قطعی تر انجام طولانی تر آن پیشنهاد می شود. برخی از کارشناسان بر این باورند که ساکشن ممکن است پوست را افتاده کند و ظاهرا آن را بدتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.