چگونه از شر سلولیت در نواحی ران ها خلاص شویم

درمان سلولیت با برس کشیدن

سلولیت ۸۵ درصد از بانوان را تحت تاثیر قرار می دهد. در ران ها بسیار شایع است اما در پا، شکم و باسن هم دیده می شود. سلولیت از سلول های چربی شناور آزاد تشکیل شده است که در زیر سطح پوست قرار دارند و ظاهر آن شبیه به پوست پرتقال یا پنیر است. هورمون ها، ژنتیک و سبک زندگی ناسالم یکی از عمده ‌ترین دلایل ابتلا به آن است. بهتر است به محض اینکه به آن مبتلا شده اید؛ درمانش کنید در غیر این صورت با بالا رفتن سن، سلولیت هم بیشتر خواهد شد. تکنیک های موثر زیادی وجود دارند که می‌تواند شکل ظاهری سلولیت را کاهش دهند.

برای مقابله با سلولیت این راه های آسان و در دسترس را امتحان کنید : 

درمان سلولیت با برس کشیدن

1. برس خشک کشیدن

یکی از آسان ترین راه ها برای درمان سلولیت در ناحیه ران هاست. با وجود اینکه اکثر افراد این روش را موثرمی‌دانند اما هیچ دلیل علمی برای اثبات آن وجود ندارد. در این روش گردش خون افزایش پیدا می کند و ساخت سموم در بدن رااز بین می برد.

 • قبل از شروع، از خشک بودن برس و پوست خود اطمینان حاصل کنید.
 •  به آرامی از پاها تا شانه هایتان را برس بکشید و بر قسمت هایی که سلولیت دارند تمرکز بیشتری داشته باشید به یاد داشته باشید که از سمت چپ بدن به سمت راست بدن برس بکشید و حرکات برس را به صورت دورانی به سمت قلب ببرید تا گردش خون را افزایش دهد.
 • این کار را حدود ۵ دقیقه انجام دهید.
 • سپس دوش بگیرید تا سلولهای مرده و ناخالصی ها از روی پوست شما شسته شود.
 • این کار را روزی یک بار قبل از استحمام برای مدت یک ماه انجام دهید

حتما از برسی استفاده کنید که از الیاف طبیعی تهیه شده باشد.

سلولیت و فلفل قرمز

2. فلفل هندی

فلفل هندی چربی سوز غذا است. این توانایی را دارد که بدن را به طور طبیعی گرم کند،  گردش خون را بالا ببرد و متابولیسم را تقویت کند. بعلاوه به از بین بردن سلول های بد بدن و جایگزین کردن آنها با سلول های خوب کمک می کند. علاوه بر همه اینها استفاده مداوم از فلفل هندی سموم  را از بدن دفع و به بهبود سلولیت کمک می کند.

 • یک یا دو قاشق چایخوری از پودر فلفل هندی، یک قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده و آب لیموی طبیعی را با آب گرم مخلوط کنید و آن را خوب هم بزنید.
 • این نوشیدنی سم زدایی ضد سلولیت را روزانه تا یک یا دو ماه استفاده کنید.

سلولیت و دانه قهوه

3. دانه های قهوه

دانه های درشت قهوه را می توان به عنوان یک اسکراپ لایه بردار برای حذف سلول های مرده پوست و بازسازی سلول های جدید و سالم استفاده کرد. به علاوه نوشیدن قهوه به جریان گردش خون کمک می‌کند.

 • یک چهارم لیوان قهوه را با ۳ قاشق غذاخوری شکر و دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب کنید و آن را به صورت خمیر در بیاورید. مقدار کمی از این خمیر را بردارید و روی ناحیه مدنظر با فشار ملایم ماساژ دهید و در نهایت آن را با آب ولرم بشویید. این درمان خانگی را دو یا سه بار در هفته انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید. مقدار اضافی این خمیر را می‌توانید در شیشه ای نگه دارید تا در آینده هم از آن استفاده کنید.
 • همچنین می توانید قهوه و روغن زیتون را ترکیب و در بسته بندی نگهداری کنید. نصف فنجان قهوه و مقدار خیلی کمی روغن زیتون خالص در دمای مایکروویو برای ۲۰ ثانیه حرارت دهید. این مایع گرم را روی ناحیه سلولیت قرار دهید و آن را با پلاستیک بپوشانید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند و بعد آن را با آب ولرم شست و شو دهید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه برسید.

روغن درخت برای سلولیت

4. روغن درخت سرو کوهی

روغن این درخت دارای خواص ضد عفونی کننده است و به کاهش احتباس مایعات کمک می‌کند و به طور موثر باعث کاهش سلولیت می شود.

 • ۱۰ تا ۱۵ قطره از این روغن را با یک چهارم لیوان روغن زیتون مخلوط کنید.
 • -مخلوط را در ناحیه مورد نظر ماساژ دهید.
 • این کار را دو بار در هفته به مدت یک ماه انجام دهید تا پوستی نرم تر و سفت تر به شما تحویل دهد.

سلولیت و جلبک دریایی

5. جلبک دریایی

 یک لایه بردار طبیعی است که گردش خون را افزایش می دهد، پوست را بهبود می بخشد، سم های مضر را از بدن خارج می کند. مسلما به کاهش سلولیت هم کمک می کند.

 • ۳ قاشق غذاخوری جلبک دریایی (در عطاری ها به راحتی یافت می شود) را با یک چهارم لیوان نمک دریایی و مقدار کمی روغن زیتون خالص و چند قطره از یک روغن دیگر ترکیب و آنها را با هم مخلوط کنید. ۱۰ دقیقه از این مخلوط را روی ناحیه مورد نظر ماساژ و سپس حمام کنید. بعد از استحمام از مرطوب کننده استفاده کنید. این دستورالعمل را هر روز به مدت چند هفته انجام دهید. باقیمانده این مخلوط را می توانید در ظرفی نگهداری کنید.
 • بعلاوه شما می توانید جلبک دریایی را در وان حمام خود بیندازید و در آن به مدت ۲۰ دقیقه دراز بکشید. برای نتیجه بهتر، این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

سرکه و سلولیت

6. سرکه سیب

سرکه سیب به خاطر دارا بودن مواد معدنی، پتاسیم، منیزیم و کلسیمی که دارد بسیار برای سلولیت موثر است. تمام این مواردی که گفته شد به دفع سموم از بدن و احتباس مایعات از اطراف شکم و ران ها جلوگیری می‌کند. سرکه سیب به نفخ و کاهش سلولیت کمک می کند.

 • یک سوم سرکه سیب را با دو سوم آب ترکیب کنید. اگر تمایل دارید مقداری هم عسل به آن اضافه کنید؛ این ترکیب را روی ناحیه موردنظر ماساژ دهید. اجازه دهید ۳۰ دقیقه در محل بماند. این کار را دو بار در روزانجام دهید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید.
 • همچنین می‌توانید سرکه سیب و آب را به یک اندازه با هم ترکیب و به ناحیه مورد نظر بمالید و اطراف آن را با حوله گرم بپوشانید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه همانطور بماند. در نهایت حوله گرم بردارید و با آب شست و شو دهید. این کار را یک بار در روز انجام دهید؛  تا به طور کل از شر سلولیت خلاص شوید.
 • همچنین می توانید ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و آن را به طور منظم دو بار در روز بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.