تاریخچه ی میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

اولین اشکال میکرونیدلینگ قرن‌ها پیش توسط طب سوزنی در چین گزارش شدند. مفهوم نفوذ به پوست و تلاش برای بدست آوردن مواد از طریق پوست و بازگشت به سوزن‌ها یکی از اولین تکنیک‌های خراش بود. شکل‌های مختلفی از درما ابریژن وجود دارند که از یک چرخ برای جدا کردن لایه‌ای از پوست و یا پوست شیمیایی عمیق استفاده می‌کنند. اولین تمرین آن با یک چرخ گردان در سال ۱۹۰۵ در آلمان انجام شد.

میکرونیدلینگ از کجا آمده است ؟

در آمریکا، ایده استفاده از سوزن در سال ۱۹۹۵ توسط برادران متخصص پوست در فیلادلفیا آغاز شد. آن‌ها از سوزن های اریب برای درمان اسکار و چروک‌ها استفاده می‌کردند. آن‌ها قصد نداشتند که جلوه ی بهتری به پوست بدهند بلکه می خواستند گردش عروق زیر پوست را افزایش دهند. ما اکنون در دوران مدرن میکرو نیدلینگ هستیم که به استفاده از سوزن‌های سفت و یا توخالی در طول و قطر مناسب برای رفتن از طریق اپیدرم پوست تعریف می‌شود. میکرونیدل هایی که مورد استفاده قرار می گرفتند واقعا مجبور بودند صبر کنند تا تکنولوژی آن‌ها را تولید کند، چون آن‌ها بسیار ریز و شبیه به قطر ۳۰۰ میکرون هستند. اگر سعی کنید یک سرنگ خالی بسازید که خیلی هم کوچک باشد تا زمانی که از تکنولوژی کمک نگیرید نمی توانید آن را انجام دهید.

تاریخچه میکرونیدلینگ

بنابراین میکرونیدلینگ بر مبنای توانایی تولید تکنولوژیکی این سوزن‌ها است که آن را از یک ماکرو به یک سوزن کوچک برای رسیدن از زیر اپیدرم به دو دلیل منتقل می‌کند : اول،که به تکنیک میکرونیدلینگ خشک معروف است؛ سوزن می‌تواند یک سری سوزن یا سوزن منفرد باشد، اما شما فقط اپیدرم را می‌برید و به توانایی طبیعی پوست برای پاسخ دادن به تلاش‌های ترمیم زخم طبیعی تکیه می‌کنید. شما کل روند التیام زخم، تمام مراحل التیام طبیعی را معرفی می‌کنید و بنابراین پوست را بهتر می‌کنید. این روش خشک میکرونیدلینگ است. ​این تکنیک واقعا در فازهای اولیه اش در سال ۱۹۹۶ مورد استفاده قرار گرفت. دکتر “دزفرناندز” یک متخصص پوست با استفاده از یک تمبر روی نقطه ای گرد قرار داد و در آن مهر، ۲۵ سوزن را که در حدود ۱ تا ۲ میلی متر از سطح آب بیرون آمده بودند، قرار داد. او بیمار را تحت بی‌حسی موضعی قرار داد و تنها برای جوان‌سازی پوست از این روش استفاده کرد. یک سال بعد در سال ۱۹۹۷، یک جراح پلاستیک در مونترال از سوزن استفاده کرد، نه برای بهبود ظاهر پوست بلکه برای درمان اسکار. وقتی به اسکارهای بالغ نگاه می‌کنید، سفید رنگ هستند. وقتی او از تکنیک میکرونیدلینگ استفاده می‌کرد، پوست اطراف را باز می‌کرد و فاصله ی خالی بین اسکارها را پر می کرد.

بالاخره تصمیم گرفت از دستگاه گان تاتو استفاده کند تا زیر پوستش رنگدانه قرار دهد. او با استفاده از دستگاه گان سعی می کرد به پوست رنگ طبیعی تری بدهد. بعد از این که یک بار از دستگاه تاتویی که رنگ داخل آن نبود استفاده کرد، متوجه شد که جای زخم شکل ظاهری بسیار خوبی پیدا کرده است.

دوران مدرن نیدلینگ در حدود سال ۲۰۰۰ آغاز شد. یک متخصص پوست آلمانی به نام دکتر شوارز، درما رولر را با نام تجاری اش عرضه کرد. دستگاه درما رولر او شبیه به یک لوله ی چرخ دار بود که در حدود ۲.۵ سانتی متر نیز قطر داشت. او سوزن هایی را در آن کار گذاشته بود که امکان تغییرش وجود نداشت. تحت بی‌حسی موضعی، او این غلطک چرخان را که سوزن هایی از آن بیرون زده بود را روی پوست رول کرد و در سال 2004 مشخص شد که غشای درم ضخیم تر شده و جوانسازی نیز ایجاد شده است. تمام این پروسه خشک بوده است و غلطک مجددا روی سطح پوست رول می شده است. در اینجا دو محدودیت وجود دارد : سوزن در عمق از پیش تنظیم‌شده و نمی‌تواند تغییر کند در نتیجه سرعت نیز نمی‌تواند تغییر کند، با توجه به اینکه این یک ابزار دستی است. علاوه بر این، دستگاه دست و پا گیر بود و اجازه دسترسی به تمام مناطق صورت را نمی‌داد. اما این ایده نوآورانه بود چون می توانست هم در لایه درم و هم اپیدرم جوان کند. در سال ۲۰۰۶، دکتر شوارز از این تکنیک به عنوان روش القای کلاژن یاد کرد، که بخشی از تحقیقات برای درمان اسکار بود. طبق تحقیقات او افزایش ۲۰۰ % در کلاژن از نفوذ سوزن در پوست وجود داشت. علاوه بر این، کلاژن جدید به سطح ۵۰۰ میکرون از درم میانی، که سومین قسمت از درم تور مانند بود، محدود می‌شد. عمیق‌تر از این، مانند یک سوزن ۱.۵ میلیمتری و یا سوزن ۲.۵ میلیمتری، پاسخ کلاژن فقط در بخش سوم بالایی خواهد بود. بنابراین ناحیه بهبود در قسمت بالایی لایه میانی، بدون در نظر گرفتن عمق سوزن قرار داشت. سپس در سال ۲۰۱۰ جراحی پلاستیک، افزایش ۱۴۰ % در ضخامت اپیدرم و ضخامت پوستی را نشان داد. تمام این مطالعات که ارایه و منتشر شده‌اند نشان می‌دهند که بهبود اپیدرم و بهبود پوستی در طول زمان ۱۵۰ تا ۲۰۰ % استبر خلاف روش میکرونیدلینگ سنتی، درما پن به صورت دستی روی پوست حرکت نمی‌کند، آن یک ابزار خودکار است که از روی صورت عبور می‌کند. مجهز به سوزن‌های تعبیه‌شده در یک اپلیکاتور یک‌بار مصرف است. تنها کاری که می‌کنید، اپلیکاتور یک بار مصرف  را برمی دارید و آن را به قلم وصل می کنید و برای هر بیمار فقط یکبار از آن استفاده می کنید. قلم یک موتور الکتریکی دارد، بنابراین باتری لازم ندارد. حرکت سوزن ها به سمت بالا و پایین است. نفوذ عمودی مهم تر است چون باعث ضربه کم‌تر می‌شود و در منیجه اسکار کمتر می شود. تکنیک غلطکی می‌تواند باعث پارگی شود، به جای زیبایی. این دستگاه، عمق عقربه قابل تنظیم از ۰.۲۵ mm تا ۲.۵ mm است. روی پوست فقط در عمق ۱۰۰ میکرون است؛ رتیکولار در حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میکرون در عمق است، به طوری که اگر در ۲.۵، ۲۵۰۰ میکرون باشید. زمانی که از این تنظیمات استفاده می‌کنید، در بخش پایینی رتیکولر هستید؛ وقتی از ۰.۲۵ (۰.۲۵) استفاده می‌کنید، فقط در قسمت بالایی رتیکولر هستید. تغییر در عمق سوزن وجود دارد، و زمانی مهم است که  برای قسمت های مختلف صورت بخواهید از آن استفاده کنید. چون بخش‌های خاصی از صورت، مانند لب فوقانی و یا پوست لب پایین، ضخیم‌تر است. عموما دوست داریم با عمق ۱.۵ – ۲.۵ mm کار کنیم. برای پوست لب بالایی باید از سطح ۲.۵ استفاده کنید. امکان تغییر سایز سوزن ها با درمارولر امکان پذیر نیست. اما عمق سوزن درما پن را می توانید تغییر دهید.

اگر بخواهید آهسته کار کنید، باید آن را با  تنظیم ۱ کالیبره کنید. اگر می‌خواهید واقعا سریع کار کنید در محیط ۶ – ۶ کار کنید. این نیاز به لغزش دارد که موضعی برای پوست است که به شما اجازه می‌دهد تا بدون گرفتن آن، سر یک‌بار مصرف را روی صورت خود حرکت دهید. در این مورد می توانید از هیالورونیک اسید استفاده کنید. اگر از تکنیک خشک استفاده کنید، شما نتیجه را دریافت خواهید کرد چون شما به التیام و تحریک کلاژن در داخل لایه پوست وابسته هستید. ​به یاد داشته باشید وقتی که شما یک کار پوستی بدون سوزن انجام می دهید مولکول آن باید لیپوفیلیک باشد. دوم، مولکول باید مانند ۵۰۰ دالتون باشد، اما مولکول باید بسیار کوچک و لیپوفیلیک باشد. این کار بر روی پوست انجام می‌شود بنابراین سوال این است که این مواد در جهان چگونه از طریق لایه سالم و دست‌نخورده وارد می‌شوند ؟ پاسخ این است که بین سلول‌ها و یا از طریق منافذ معمولی به پوست، فولیکول مو و غدد چربی می‌رود. این روش، روشی ناکارآمد برای رسیدن به مواد از طریق لایه هوشمند است. برای پاسخ این سوالات ناگهان میکرونیدلینگ ظاهر می شود و بر روی پوست کانال های ریز ایجاد می کنند. راه دیگر بسیار دشوار بود؛ روش‌های مختلفی وجود داشته‌است، اما هزینه زیادی دارند، در حالی که این روش بسیار مقرون‌به‌صرفه است. در دفتر دکتر شوارز از روش میکرونیدلینگ استفاده می کنند و چین و چروک، خطوط ظریف، جوان سازی سطحی به حداقل رساندن منافذ پوست، بهبود استرچ مارک، اسکار آکنه و حتی رشد مواز نتایج مثبت آن بوده است. آن ها از پلاکت ها برای تحریک موهای خفته استفاده می کنند. دکتر شوارز می گوید نکته ای که من در مورد آن دوست دارم این است که می‌تواند روی هر نوع پوستی مورد استفاده قرار گیرد. من از آن روی پوست دست آتروفیک در بیمارانی که لاغر هستند، از جمله پوست لاغر داخل بازو استفاده کرده‌ام. شما همچنین باید مراقب باشید که در کجا عفونت‌های فعال دارید، مانند آکنه. در این مورد باید کمی برای استفاده از آن دقت کنید. اما هیچ پوستی نیست که از درمارولینگ سود نبرد و جز محبوب ترین روش های درمانی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.