بهترین روش اصلاح صورت مردان

اصلاح صورت مردان

روش های درست و صحیح اصلاح صورت مردان یک هنر است. فرقی نمی‌کند که برای اولین بار اصلاح ریش خود را انجام داده‌اید، یا سال‌ها آن را اصلاح کرده اید. شاید مطمئن نباشید که این کار را درست انجام می داده اید با خیر. برای اصلاح خوب و بی عیب و نقص ابتدا باید پوست خود را آماده کنید. اصلاحش کنید و سپس مراقبت پس از آن را فراموش نکنید.

روش های اصولی اصلاح صورت

با روش های اصلاح صورت مردان آشنا شوید :

قسمت اول : آماده سازی برای اصلاح صورت مردان

1) تیغ مناسبی انتخاب کنید

شما باید ضخامت موی صورت، بافت پوست تان، روش اصلاح مناسب و جزئیات دیگری را هنگام انتخاب تیغ را در نظر بگیرید. به طور کلی، برای مردان ریش دار با پوست حساس‌تر، معمولا استفاده از یک تیغ چند لبه ای خوب است.

  • تیغ های الکتریکی مناسب و سریع هستند و نیاز به آماده‌سازی کمتری قبل از تراشیدن دارند و برای پوست های حساس کمی ملایم‌تر هستند. برای بعضی از انواع موها، با این حال، آن‌ها ممکن است کمی موی اضافه روی پوست باقی بگذارند. تیغ های سنتی اما معمولا برای تمام انواع پوست خوب عمل می کنند.
  • افرادی که بعد از اصلاح صورت شان جوش میزند باید از تیغ های خاص استفاده کنند. تیغ هایی که مخصوص موهای ضخیم تر طراحی شده اند. نکته کلیدی این است تیغ را نباید خیلی به پوست صورت نزدیک کرد. پیش از اصلاح از مایع تالک استفاده کنید تا بعد از اصلاح صورت پوست تان بیرون نریزد. 
  • اگر جوش و آکنه دارید و باید آن ناحیه را اصلاح کنید، هم یک تیغ الکترونیک و هم یک تیغ سنتی را امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای شما راحت تر است. موهای خود را با آب و صابون گرم بشویید نا کمی نرم شوند سپس به آرامی صورت تان را اصلاح کنید.

2) کیت اصلاح خود را را آماده و تمیز و تیز نگه دارید

اصلاح با تیغ کند دلیل بریدن پوست است و باعث آزار پوست تان نیز می شود. همیشه پوست تان را با یک تیغ تمیز و تیز اصلاح کنید.

  • قبل از این که اصلاح کنید، لبه ی تیغ را با آب سرد تمیز بشویید. آب داغ فقط باعث می‌شود که تیغه منبسط و کدر شود، بنابراین استفاده از آب سرد بیشتر توصیه می شود.

3) ریش خود را کوتاه کنید

اگر ریش دارید ابتدا با استفاده از یک قیچی یا موزن تا حد ممکن آنها را کوتاه کنید. موزن های الکتریکی انتخاب خوبی برای این کار هستند. ریش های بلند مانند حفاظ عمل می کنند، ابتدا حفاظ را بردارید سپس راحت اصلاح کنید.

  • هیچ وقت یک ریش کامل را با تیغ اصلاح نکنید چون هم اصلاح خوبی نخواهید داشت هم درد خواهید داشت.

4) صورت خود را با یک شوینده ی حاوی لایه بردار بشوید

جهت آماده کردن پوست برای تراشیدن، ایده خوبی است که پوست را کاملا تمیز کنید تا از ایجاد عفونت احتمالی جلوگیری کنید. یک شوینده ی ملایم و خوب تهیه کنید پوست تان را با آن ماساژ دهید و سپس با آب گرم بشویید.

5) از روغن اصلاح استفاده کنید

روغن اصلاح برای تغذیه پوست استفاده می‌شود و باعث می شود تیغ به راحتی روی پوست شما حرکت کند. این یک محصول متفاوت نسبت به خمیر ریش است، چند قطره روغن اصلاح را در کف دست خود بگذارید و قبل از استفاده از خمیر ریش آن را روی ریش های خود ماساژ دهید تا تیغ به صورت یکنواخت روی پوست شما حرکت کند. این کار به کاهش سوزش ناشی از اصلاح با تیغ کمک خواهد کرد.​

6) منافذ پوست تان را گرم کنید

به طور سنتی، آرایشگران با حوله‌های داغی صورت مردان را گرم می‌کنند تا منافذ را باز کنند تا موهای ریشش را کمی بهتر و راحت‌تر اصلاح کنند. امروزه، برخی از مردم‌ دوست دارند از یک پارچه پشمی گرم در خانه استفاده کنند تا همین تاثیر را شبیه‌سازی کنند. گرما و رطوبت به نرم کردن ریش شما کمک خواهد کرد.

  • مراقب باشید که آب بیش از حد گرم نباشد. آب داغ  پوست شما را سست می کند و رطوبت آن را از بین می برد. حوله ای که می خواهید استفاده کنید هم باید گرم باشد نه خیلی داغ.

7) در صورت امکان از یک برس ریش تراشی برای اعمال کرم اصلاح استفاده کنید

در حالی که ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما استفاده از خمیر ریش با یک قلم‌مو به نرم کردن ریش شما و لایه برداری پوست کمک خواهد کرد.

  • اگر مقدار کمی خمیر ریش، ژل یا فوم اصلاح دارید می توانید از یک نرم کننده مثل روغن اصلاح استفاده کنید. اجازه دهید مایع نرم کننده چند دقیقه روی پوست شما باقی بماند. پوست تان تقویت می شود.از صابون برای اصلاح صورت استفاده نکنید چون هم باقی مانده ی آن روی لبه ی تیغ شما باقی می ماند هم تیغ شما را کند وکدر می کند. اگر هیچ چیزی در دسترس نداشتید حداقل از صابون مایع استفاده کنید، فرمول آنها متفاوت است.
  • کرم‌های اصلاح طبیعی پوست نسبت به کرم یا ژل های بر پایه ی گلیسیرین ترجیح داده می‌شوندآن‌ها پوست را خشک می‌کنند و آن را آزار می‌دهند.

روش های اصلاح صورت

قسمت دوم : اصلاح صورت مردان

1) وقتی هنوز منافذ گرم و باز هستند اصلاح را شروع کنید

هنگامی که شستن صورت خود را تمام می‌کنید، باید درست قبل از اینکه منافذ شانس سفت شدن داشته باشند و پوست شما هنوز مرطوب است، اصلاح را شروع کنید. این بهترین راه برای رسیدن به اصلاحی راحت است، هنگام اصلاح در اطراف خانه راه نروید و سریعا کار را تمام کنید.

2) از دست دیگر خود برای بالا کشیدن پوست کمک بگیرید

تیغ خود را در دست غالب خود بگیرید و از دست دیگر برای سفت کردن پوست خود استفاده کنید و تا جایی که ممکن است، سطح صاف داشته باشید. این به ویژه زمانی مفید است که شما در حال اصلاخ اطراف بینی دهان و فک خود هستید.

3) در یک جهت اصلاح کنید

 اصلاح در یک جهت باعث می شود پوست تان به طور یک دست اصلاح شود. تیغ را موازی با صورت خود بگیرید تا بتوانید حجم موها را نیز کم کنید.

  • از حرکت‌های کوتاه، سبک و رو به پایین استفاده کنید.

4) قبل از اینکه سراغ سمت دیگر صورت بروید، یک قسمت را کاملا اصلاح کنید

 اصلاح شما باید یک فرآیند آهسته، راحت و کامل باشد. این چیزی نیست که هنگام عجله کردن انجام شو، با یک طرف صورت خود شروع کنید و به طور یکنواخت به طرف دیگر بروید، بخش‌های کوچکی از پوست را کاملا اصلاح کنید و بعد سراغ قسمت دیگر بروید. این باعث سریع تر انجام شدن کار و اصلاح کامل در اولین بار است.

5) تیغ را بشوید

آن را در سینک آب پر فرو ببرید و لبه ی تیغ را به بغل سینک بزنید تا موهای داخل آن بیرون بریزند. به خصوص برای تیغ های چند لبه حتما این کار را انجام دهید تا تیغ ها با کرم و موهای ریز مسدود نشوند .

6) صورت خود را با آب گرم پاک کنید

انگشت خود را روی پوست تان بکشید تا ببینید آیا جایی از قلم نیفتاده باشد. نواحی خط ریش و دور بینی را چک کنید. قسمت فک و گردن تان را با حرکات نا منظم اصلاح کنید چون ممکن است هنگام اصلاح با فوم جایی را از قلم انداخته باشید.

بهترین روش اصلاح صورت مردان

قسمت سوم : پایان اصلاح صورت مردان

1) صورت خود را با آب سرد بشویید و با حوله تمیز خشک کنید

استفاده از آب سرد تا جایی که ممکن است پس از این که صورت شما تراشیده شد، بهترین راه ممکن برای بستن منافذ و رسیدن به اصلاح خوب است. هم چنین آب سرد به مسدود کردن بریدگی‌ها و توقف ‌کردن خونریزی کمک می‌کند.

  • اگر پوست تان را بریدید می توانید از گیاه هاماملیس (در برخی کرم های پوستی نیز وجود دارند) برای تسکین بریدگی‌ها و پیش‌گیری از آن استفاده کنید.سپس یک قسمت کوچک و نازک از دستمال توالت بکنید و روی قسمت بریده شده ی پوست قرار دهید.

2) از یک بالم غیر الکلی استفاده کنید

بالم های بر پایه ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای می‌تواند به جلوگیری از سوختگی و سوزاندن ناشی تیغ کمک کند. از محصولات طبیعی برای سالم نگه داشتن پوست خود استفاده بکنید و مقدار کمی از آن را به طور کامل در اطراف ناحیه ریش خود بمالید.

– اگر افتر شیو الکلی استقاده کنید حتما در پوست خود احساس سوزش خواهید کرد. از این نوع افترشیو ها دوری کنید چون به طور قابل توجهی پوست شما را خشک و خشن می کند.

3) لوازم اصلاح خود را تمیز کنید

لوازم را پس از تمیز کردن خشک کنید و در جای خشک نیز نگه داری شان کنید. تجهیزات تمیز کم‌تر احتمال دارد قارچ و باکتری به خود بگیرند و عفونت هم به پوست شما منتقل نمی کنند. تیغ را هر چند وقت یکبار عوض کنید. تیغ کند احساس بدی روی پوست شما ایجاد می کند.

4) برای داشتن پوست خوب اصلاح کنید

سعی کنید هر چند روز یکبار صورت خود را اصلاح کنید تا از ضخیم شدن موهای صورت تان جلوگیری کنید. هر چه اصلاح صورت گیرد، کیفیت آن نیز بهتر خواهد بود و رنگ صورا شما بهتر خواهد بود.  اصلاح هم چنین پوست های مرده را از بین می‌برد و از مسدود شدن منافذ جلوگیری می‌کند، به خصوص اگر بعد از اصلاح، بهداشت خوبی را رعایت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *