میکرونیدلینگ و تاثیر آن بر درمان آلوپسیا (ریزش موی ژنتیکی در مردان)

درمان کچلی

بررسی یک تحقیق آزمایشی و تصادفی درباره نقش میکرونیدلینگ در درمان آلوپسیا :

DP یا برآمدگی کوچک پوستی مکانی برای رشد انواع موها است. سرعت رشد مو به ژن افراد بستگی دارد.

امروزه تحقیقات بسیار زیادی برای شناسایی فاکتورهای مهم در رشد مو انجام شده است. پروتئین ها و دیگر مواد ضروری نقش بسیاری مهمی در سرعت رشد موها دارند. این فاکتورها برآمدگی کوچک پوستی را تحریک کرده و باعث رشد مو می شوند.

میکرونیدلینگ ساقه سلولی مو و برآمدگی کوچک پوستی را تحریک می کند و فاکتورهای موثر در رشد مو را به آن القا می کند و موجب رشد موها می شود.

تحقیقاتی بر روی صد نفر دچار آلوپسیای هورمونی انجام شد. این افراد به دو گروه تقسیم شدند. روش درمانی گروه اول میکرونیدلینگ همراه با 5% لوسیون ماینوکسیدیل بود که روزانه دو بار انجام می شد. روش درمانی گروه دوم فقط 5% لوسیون ماینوکسیدیل روزانه بود. بعد از گذشت 12 هفته و تکمیل دوره درمانی در گروه اول رشد مو در نقاط مورد نظر مشاهده شد. ولی در گروه دوم هیچ رشد قابل توجهی صورت نگرفته بود. در گروه اول میزان رضایت از روش درمان 82% بود ولی در گروه دوم تنها 4.5% رضایت داشتند. در درمان آلوپسیا با استفاده از میکرونیدلینگ و ماینوکسیدیل نتایج بهتر و چشمگیرتری حاصل شد.

میکرونیدلینگ یک روش جدید برای درمان آلوپسیا و بسیاری دیگر از عارضه های پوستی و زیبایی است. این روش کاملا ایمن بوده و هیچ گونه عوارضی ندارد. میکرونیدلینگ با استفاده از وسیله ای به نام درمارولر ریزش مو و آلوپسیای هورمونی را درمان می کند. میکرونیدلینگ بر روی قسمت های خالی سر بیماران بیشتر از روش های درمانی رایج برای درمان آلوپسیای هورمونی، تاثیر داشته است.

یا برآمدگی کوچک پوستی محل تجمع فیبروبلاست های ضروری و اصلی برای رشد و فعالیت انواع سلول ها درDP

فولیکول است و نقش کلیدی در رشد و سلامت موها دارد. فولیکول مو یک کیسه پوستی است که تولید کننده مو می‌باشد. تولید مو در چند فاز یا مرحله انجام می‌گیرد. که شامل رشد (آناژن)، توقف (کاتاژن)، آرامگیری (تلوژن) می‌باشد. سلول های ساقه مسئول تولید مو هستند. شکل فولیکول مو بر روی شکل مو و بافت و مشخصات فردی مو تأثیر می‌گذارد.

آلوپسی آندروژنیک مردانه یا طاسی مردانه را نمی‌توان یک بیماری محسوب کرد. این وضعیت به طور معمول در مردانی که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می‌افتد و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن آنها به آندروژن‌ها یا همان هورمون‌های مردانه می‌باشد. موهای سر در انسان با وجود اینکه رشد غیر وابسته به هورمون دارند اما دارای گیرنده خاص هورمونهای جنسی می‌باشند و به همین دلیل این هورمونها می‌توانند بر ریزش مو موثر باشند. در مردان نواحی جلو و اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی هستند اما در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی می‌باشند. به همین دلیل در مردان اول کاهش مو در ناحیه جلوی سر اتفاق می افتد و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می‌رسند.

این روزها میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر روشی جدید برای درمان آلوپسیا است. استفاده از درمارولر به مانند روش های دیگر نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی ندارد. مطالعات پزشکی نشان داده اند میکرونیدلینگ تاثیرات بسیار موفقی دردرمان آلوپسیا داشته است. میکرونیدلینگ بر روی قسمت های خالی سر بیماران بیشتر از روش های درمانی رایج برای درمان آلوپسیای هورمونی، تاثیر داشته است.

تحقیقاتی توسط نوروود همیلتون بر روی مردان بین 20 تا 35 با آلوپسیای خفیف تا شدید انجام شد. این مردان به مدت شش ماه زیر نظر و تحت درمان بودند تا علت بیماری و ریزش مو آنها شناخته و درمان شوند. از اکتبر 2011 تا جولای 2012 صد مرد با آلوپسیای هورمونی در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند. روش درمانی یک گروه استفاده همزمان از میکرونیدلینگ و لوسیون 5% ماینوکسیدیل بود و روش درمانی گروه دیگر تنها استفاده از لوسیون 5% ماینوکسیدیل بود. نقاط خالی روی سر بیماران و طول موی آنها قبل از شروع آزمایش و درمان علامت گذاری و اندازه گیری شد.

 

میکرونیدلینگ و نقش آن در درمان امراض پوستی

 

برای درمان با میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر، از درمارولر با سوزن 1.5 میلی متری استفاده شد. درمارولر را در نقاط  بدون مو در فرق سر به صورت افقی و عمودی و چرخشی می کشیدند. در طول درمان علاوه بر درمارولر از ماینوکسیدیل هم برای بیماران استفاده می شد.

بعد از گذشت 12 هفته از شروع درمان و آزمایش در پایه مو، رشد مو و طول آن تغییرات چشمگیری مشاهده شد. اول شروع آزمایش از یک ناحیه بدون مو در سر با دوربین عکس گرفته شد بعد از گذشت 12 هفته و در زمان بررسی نتایج از ناحیه موردنظر دوباره عکس گرفته شد. رشد مو و پایه مو در قسمت هایی که از میکرونیدلینگ و ماینوکسیدیل استفاده شده بود چشمگیر بود.

بعد از اتمام آزمایش و دوره درمان 50 نفر بیماری که برای درمان آن ها از روش میکرونیدلینگ به همراه ماینوکسیدیل استفاده شده بود از روند درمان و نتیجه کار بسیار راضی بودند. میزان رشد مو و رشد پایه مو در گروه میکرونیدلینگ به همراه ماینوکسیدیل بسیار بیشتر از گروه دیگر بود.

درمان ریزش مو

روش های متداولی برای درمان آلوپسیای هورمونی وجود دارد از جمله مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید که این داروها باعث تغییرات هورمونی می شوند و در 40% موارد هم آقایان کاملا کچل شده اند.

ماینوکسیدیل به دو صورت ۲% و ۵ % است که محلول ۲% آن برای خانمها مناسب تر است. این دارو باعث افت فشار می شود. ماینوکسیدیل دارویی است که به شکل قرص خوراکی و لوسیون در ریزش موی آندروژنیک در مردان و زنان استفاده می‌شود. ماینوکسیدیل با گشاد کردن رگ‌های محیطی سبب کم شدن فشار خون می‌شود. تاثیر آن بر درمان طاسی نیز احتمالاً به دلیل همین گشادی رگ‌های سطح پوست و افزایش جریان خون است که موجب تحریک فولیکول‌های مو شده و از وضعیت استراحت به وضعیت رشد فعال درمی‌آیند. ماینوکسیدیل دارای اثر درمانی موقتی است. در حقیقت بایستی گفت که در مورد اکثر مردانی که از ماینوکسیدیل استفاده می کنند بهبود قابل ملاحظه ای از نظر موها مشاهده نشده و تعداد زیادی از آنها بالاخره این دارو را رها نموده و بسوی روش های دیگر درمان روی می آورند. یکی دیگر از عوارض جانبی این محلول سرگیجه و کاهش فشارخون است.

این روزها میکرونیدلینگ با استفاده از درمارولر روشی جدید برای درمان آلوپسیا است. استفاده از درمارولر به مانند روش های دیگر نیاز به صرف وقت و هزینه زیادی ندارد. مطالعات پزشکی نشان داده اند میکرونیدلینگ تاثیرات بسیار موفقی دردرمان آلوپسیا داشته است. میکرونیدلینگ بر روی قسمت های خالی سر بیماران بیشتر از روش های درمانی رایج برای درمان آلوپسیای هورمونی، تاثیر داشته است. استفاده ازروش میکرونیدلینگ و درمارولر باعث تغییرات مهمی در قسمت پوست سر می شود. هر چه از این روش بیشتر استفاده شود ریزش مو با افزایش آزادسازی اندوتلیالی که از فاکتورهای افزایش رشد مو است، کاهش می یابد. با کمک میکرونیدلینگ سایز فولیکول ها افزایش پیدا کرده و موها ضخیم تر می شود.

 

خرید محصولات دکتر رولر

درمان ریزش مو

برای اطلاعات بیشتر ما با در ارتباط باشید .

منبع: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746236/

سوال خود را بپرسید!

زمانی که جوابی داده شد / بروزرسانی شد یک ایمیل اطلاع رسانی دریافت می کنید.

+ = بررسی تشخیص انسان و ربات/ اسپم؟